Ekologia i społeczeństwo obywatelskie – STRABAG wspiera projekt „Ogrody Polsko-Niemieckie”

Jest to projekt realizowany w latach 2017-2019 przez Ambasadę Niemiec w Warszawie, Miasto Stołeczne Warszawa oraz partnerów: firmy i osoby prywatne. „Ogrody Polsko-Niemieckie” powstają na rewitalizowanym obszarze zieleni w Parku Skaryszewskim im. Ignacego Jana Paderewskiego, między północnym brzegiem jeziorka Kamionkowskiego a aleja E. Wedla na warszawskiej Pradze-Południe.
Staramy się zawsze być partnerem dla lokalnej społeczności i mieć wpływ na środowisko, w którym wspólnie funkcjonujemy. W kontekście szkodliwych czynników środowiska, jak smog czy hałas obecnych w centrach miast, powstająca zielona przestrzeń stanowi przeciwwagę i zapewni mieszkańcom miejsce odpoczynku oraz spędzenia wolnego czasu, tworząc element architektury nowoczesnych „smart cities”.

Jako STRABAG dostrzegamy unikalność i wielowymiarowość tej inicjatywy w obszarach społecznego oddziaływania, a cały projekt oraz główne elementy koncepcji wpisują się w wyznawane przez STRABAG wartości.


Fot. Ambasada Niemiec w Warszawie


Ideą programu jest by solidarnie działać na rzecz poprawy jakości życia w mieście. Koncepcji „Ogrodów Polsko-Niemieckich“ jako spokojnego miejsca odpoczynku i spotkań towarzyszą regularne konsultacje z mieszkańcami oraz osobami, które w przyszłości będą to miejsce odwiedzać. W trakcie projektu organizowane są wspólne akcje sadzenia roślin i porządkowania terenu. Realizowane są też warsztaty i wykłady. Inicjatywa ta buduje również wzajemny szacunek i zaufanie nawiązując bezpośrednio do roku jubileuszowego, który obchodziliśmy z okazji 25 rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Więcej o samym programie można dowiedzieć się pod adresem:

http://ogrody-polsko-niemieckie.pl/Opublikowane na stronie internetowej 09.10.2017 – Ostatnia aktualizacja 04.03.2020 17:21:57